1396/11/17
718 9

بهنام تشکر: تصمیم گرفته ام فعلا فیلم کمدی و طنز بازی نکنم

بازیگر سریال «لیسانسه ها» در گفتگو با برنامه «سینما دو»، از کارهای تازه خود خبر داد، درباره حضور در جشنواره فیلم فجر با «جشن دلتنگی» گفت و درباره فضای مجازی نظر داد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، بهنام تشکر بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در گفتگو با «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا، درباره فعالیتهای اخیر خود گغت: در حال حاضر در حال بازی در مجموعه «رنج پنهان» به کارگردانی بیژن میرباقری هستم.

بازیگر مجموعه های طنزی همچون «لیسانسه ها» و «دودکش» درباره انتخاب نقش رضا در فیلم «جشن دلتنگی» که امسال در جشنواره فجر شرکت دارد، اظهار کرد: پوریا آذربایجانی تماس گرفت و فیلمنامه کارش را برایم فرستاد. از فیلمنامه جذاب کار خیلی خوشم آمد و خوشبختانه با توجه به اینکه در اوقات فراغت بودم، آن را پذیرفتم. نقشی هم که قرار بود بازی کنم به نظر نقش خوبی به نظر می رسید و به همین جهت همه چیز برای فیلمبرداری مهیا و آماده بود.

برایم افتخار بود مقابل دوربین استاد همه فیلمبردارها باشم

وی افزود: از طرف دیگر با علی قائم مقامی کار کرده بودم و نسبت به او آشنایی کامل داشتم. همچنین فیلمبردار این کار نیز آقای زرین دست عزیز استاد همه فیلمبردارها است و برای من یک افتخار بود که جلوی دوربین ایشان باشم.

تشکر درباره شخصیت رضا در این فیلم توضیح داد: رضا مانند کاراکترهایی که در سه داستن دیگر حضور دارند، با دنیای مجازی مشکلاتی دارد. رضا همچنین تا حدودی آدم نوستالژیکی است و به واسطه فضای مجازی یاد ایامی از دهه 60 می کند و با وجود بمباران و مشکلاتی که وجود داشته است، آن دهه را نسبت به حال حاضر خیلی بیشتر دوست دارد.

در «جشن دلتنگی» نقشی جدی بازی می کنم

وی تصریح کرد: نقش رضا جدی است و اصلا نقش طنزی نیست. یکی از دلایلم برای انتخاب این نقش این بود که فعلا تصمیم گرفتم، کمدی و طنز بازی نکنم زیرا به اندازه کافی در تلویزیون این اتفاق افتاده است. به طور کلی سعی می کنم فیلمنامه و نقشی را انتخاب کنم که چیزی به من اضافه کند و نه اینکه من چیزی به آن اضافه کنم.

باید ما فضای مجازی را مدیریت کنیم نه فضای مجازی ما را

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره تاثیر گذاری فضای مجازی نیز اظهار کرد: فضای مجازی در سال های اخیر چه در ایران و چه در خارج از ایران فضای زیادی را گرفته است. امیدوارم این فضای زیادی که البته خیلی از آن حقیقی و نه مجازی است، فرصت تنها بودن، فکر کردن، کتاب خواندن، موسیقی گوش دادن، دید و بازدید و خیلی از کارهایی را که قبلا انجام می دادیم از ما نگیرد. البته بنده هم علاقه مند به این فضا هستم زیرا خیلی از کارها از طریق فضای مجازی انجام می شود اما باید به گونه ای باشد که آن را مدیریت کنیم نه اینکه این فضا ما را مدیریت کند.

آذربایجانی فیلمهای خوبی می سازد

در ادامه تشکر درباره پوریا آذربایجانی نیز گفت: پوریا به دلیل اینکه سال ها دستیار کارگردان بود، دستیار مطلق نبود یعنی از همان سال هایی که وارد سینما شد، نگاه کارگردان مآبانه ای داشت و به همین خاطر وقتی شروع به فیلسازی می کند، فیلم های خوبی حاصل می شود. دو فیلم قبلی پوریا آذربایجانی را ندیدم اما وقتی اروند را دیدم، آن را فیلم خیلی خوبی ارزیابی کردم.

وی خاطرنشان کرد: پوریا آذربایجانی را قبلا نمی شناختم اما وقتی فیلم آخر او را دیدم، دو روز بعد به من زنگ زد.

«سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا در شبهای برگزاری جشنواره فیلم فجر هر شب ساعت 23:30 از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.