1396/10/20
810 2

رکوددار بهترین بازیگر زن جشنواره فجر کیست؟

لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران تاکنون ده بار برای بازی در نقش های مختلف در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شده است.
بدون شک همواره یکی از جذاب‌ترین بخش های هر جشنواره ای را باید در بخش بهترین بازیگر مرد و زن دانست و جشنواره فیلم فجر نیز از این قاعده مستثنا نیست. جشنواره فیلم فجر امسال نیز همچون سالهای گذشته با هیجان و اخبار فراوانی در خصوص بهترین بازیگر زن همراه است.

لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران تاکنون ده بار برای بازی در نقش های مختلف در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شده و توانسته دو بار برای آثاری همچون رگ خواب و بی پولی این جایزه را به خانه ببرد.

اولین حضور لیلا حاتمی در سینما در نقش کودکی کمال‌الملک در فیلم کمال الملک به کارگردانی پدرش علی حاتمی بود. در سال ۱۳۷۰ در فیلم دلشدگان که آن هم ساختهٔ پدرش علی حاتمی بود ایفای نقش کرد.

پس از آن در ۱۳۷۵ در فیلم لیلا از داریوش مهرجویی نقش یک زن نازا را ایفا کرد و برای آن دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را گرفت. وی برای فیلم‌های بی پولی و رگ خواب تاکنون دو بار سیمرغ بلورین جشنواره را دریافت کرده است.

حاتمی امسال پرکارتر از سایر رقبا بوده و در دو فیلم صاحب شانس خوک به کارگردانی مانی حقیقی و بمب ساخته پیمان معادی به ایفای نقش پرداخته است اما پیش از شروع جشنواره با انصراف مانی حقیقی حاتمی تنها یک فیلم برای جشنواره خواهد داشت.

منبع:رکنا