1396/10/13
3720 40

واکنش تند بازیگر سینما به اعتراض‌های چند روز اخیر

محسن تنابنده در واکنش به حوادث روزهای اخیر و اعتراض‌ها در شهرهای مختلف کشور با انتشار متنی از رئیس جمهور خواست بودجه کشور صرف مردم شود، نه نهادهایی که مالیات نمی‌دهند و بی‌بازده و غیر مولد هستند.

او در ادامه این متن که در اینستاگرام خود منتشر کرده، نوشته است: «متاسفانه تخصیص منابع کلان مالی به نهادهای به‌ظاهر فرهنگی و دینی و ترجیح امورات حوزه‌های علمیه بر واجباتی مانند حفظ محیط زیست و بهبود معیشت قشرهای کم درآمد این حقیقت را بیش از پیش تقویت کرد که حاکمیت درک چندانی از فشار وارده بر شانه‌های نحیف طبقه متوسط و فقیر ندارد.»

این بازیگر و فیلمنامه نویس از برخی نهادها انتقاد کرده است: «این در حالی‌ست که نهادهای مدعی مذهبی بودن اصولا می‌بایست مستقل از دولت و با کمک‌های مردمی اداره شوند و تخصیص بودجه‌های کلان دولتی با فلسفه وجودی آنها متناقض است.»

تنابنده اولین سینماگری نیست که به اعتراض‌های اخیر واکنش نشان می‌دهد. مهناز افشار، نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، حمید فرخ‌نژاد امین زندگانی، اشکان خطیبی و... هم در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام حمایت خود از بیان مطالبات را اعلام کردند و از مردم و حکومت خواستند از خشونت خودداری کنند.

منبع: آی سینما